ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİVRİLER KÖYܒ NDEN AFRİN’ E OLUŞTURULAN GÖNÜL BAĞI

SİVRİLER KÖYܒ NDEN AFRİN’ E OLUŞTURULAN GÖNÜL BAĞI

Kozlu ilçesinin Sivriler Köyü’ nde bulunan Sivriler Şehit Engin Aydın İlkokulu-Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hilal YÖNDEM BÜKRÜCÜ’ nün fikriyle Sivriler Şehit Engin Aydın İlkokulu-Ortaokulu Okul Müdürü Nesrin DOĞAN, öğretmen ve öğrencileri okul-aile birliği ve Sivriler Köyü Muhtarı Şenol TAŞKIN’ ın da katkılarıyla Suriye´nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ´a yönelik yürütülen “Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında kahramanca mücadele eden Türk askerleri için yardım kampanyası düzenledi.

Düzenlenen kampanyada öğrenciler harçlıklarıyla maddi, en saf ve içten duygularını yazıya döktükleri mektuplarla ise manevi desteklerini ortaya koydu. Toplanan para Mehmetçik Vakfı’nın Zonguldak Şubesi’ ne bağışlandı. Öğrencilerimizin Mehmetçik’ e duydukları sevgi ve minnettarlığın simgesi olan mektuplar ve bağış makbuzu Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur GÖK, okul yönetimi, Sivriler Muhtarı Şenol TAŞKIN’ ın da katılımıyla öğrencilerimiz tarafından Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek, Afrin’ de kahramanca mücadele eden  Mehmetçik’ e ulaştırılmak üzere İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. İsmail ÇETİNKAYA’ ya teslim edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mansur GÖK konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

 “Aynı zamanda Sivriler Şehit Engin Aydın İlkokulu-Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı olan Siviriler Köyü Muhtarımızın da destekleriyle tüm okul öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin de katılımıyla Mehmetçik Vakfı’na bağışlamak üzere 2.700 TL para toplandı. Bu para Mehmetçik Vakfı’nın Zonguldak Şubesi’ne yatırıldı. Katkıda bulunan yönetici, öğretmen, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.”

İlçe Jandarma Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. İsmail ÇETİNKAYA konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Minik kalplerden böyle büyük fikirler ve büyük eylemler çıkınca bizim de mücadele azmimiz daha da artıyor. Devletimizin, Kaymakamımızın da belirttiği gibi ekonomik anlamda ihtiyacı yok ama yaptıkları Afrin’ de ve yurtiçinde terör örgütleriyle mücadelemizde bizi daha çok şevklendiriyor. Bundan dolayı ben de bu kardeşlerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Zor zamanlarda millet olarak nasıl bir araya geldiğimizi göstermesi açısından çok önemli bir adım. Ne mutlu bize ki böyle bir milletimiz var, ne mutlu bize ki gencecik öğrencilerimiz var bu hissiyatı yaşayan ve yine ne mutlu bize ki öğretmenlerimiz bu milli, manevi duyguları gençlerimize öğretiyor. Velilerimiz hassas. Tabi ki askerlerimiz, jandarmamız, polisimiz de ziyadesiyle bu sevgiyi, bu muhabbeti hak ediyor ve üzerine düşeni fazlasıyla gerçekleştiriyor. Ben bu güzel hislerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.“

 

 

 27-02-201827-02-201827-02-2018

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.