ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller"

Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızın katkılarıyla Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından alınan son teknoloji cihazlarla ilçemiz Cumhuriyet İlkokulu´nda göz sağlığı taraması yapıldı. Göz sağlığı taramasının ardından ağız ve diş sağlığı taramaları yapıldı.


İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu´nda yapılan ağız ve göz sağlığı taraması çalışmalarına Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA´nın yanısıra İl Halk Sağlığı Müdürü, İl Sağlık Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürümüz de katıldılar. Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlıklı dişler, sağlıklı nesiller" sloganıyla yürütülen ağız ve diş sağlığı taramasının yanı sıra, erken teşhisin önemli olduğu ve üzerinde önemle durulan göz sağlığı taramalarına Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA da yeni alınan cihazları bizzat kullanarak katkı da bulundular. Sağlık taramasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen hediyeler öğrencilere verildi.

Öğrencilerle sohbet eden Kaymakamımız daha sonra beraberinde gelen yetkililerle birlikte öğrencilerin sağlığı için yapılan ve yapılabilecek çalışmalar üzerine ufak bir toplantı gerçekleştirdiler.

 

Göz ve Ağız Sağlığı - Cumhuriyet İlkokulu    Göz ve Ağız Sağlığı - Cumhuriyet İlkokulu

Göz ve Ağız Sağlığı - Cumhuriyet İlkokulu    Göz ve Ağız Sağlığı - Cumhuriyet İlkokulu 

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.