ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı ilçemiz Kozlu Cengiz Topel İlkokulu/Ortaokulu´nda çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Orman Haftası ve Ağaç Bayramı Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mansur GÖK´ ün, Orman Haftası ve Ağaç Bayramı ile ilgili mesajı;

Ormanlar yaşadığımız dünyanın akciğerleridir. Sel ve erozyon gibi doğal afetleri engellemenin yanı sıra, içerisinde barındırdığı birçok canlıya da ev sahipliği yaparak ekolojik dengede de çok önemli bir yeri olan ormanlarımız aynı zamanda geleceğimiz olan gençlerimizin de bizlere emanetidir.

 

Peygamberimizin “Kıyametin koptuğunu görseniz de elinizdeki fidanı dikin.”  Hadis-i şerifi ve Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Yeşil görmeyen gözler renk zevkinden mahrumdur. Burasını öyle ağaçlandırınız ki, görmeyenler bile yeşillikler arasında olduğunu anlasın.” sözleri rehberliğinde, Müdürlüğümüz bünyesindeki okullarda ve fırsat bulduğumuz her platformda öğrencilerimizle ve aileleriyle ağaçlandırma, fidan dikme ve ormanları koruma bilinci oluşturmaya çalışmakta ve çeşitli faaliyetlerde bulunmaktayız. Bu anlamda gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak için gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde hem onlara bu yeşil dünyanın teminini, hem de onlara kendi yeşil dünyalarını inşa etme bilinç ve fırsatını sağlıyoruz.

 

Geleceğimiz olan gençlerimize daha yeşil bir dünya bırakabilmek için Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında ve sonrasında aynı bilinç ve gayretle herkesin daha çok fidanı dünyaya kazandırması temennilerimle, tüm öğrenci ve velilerimizin Orman Haftası ve Ağaç Bayramı’nı sevgi ve selamlarımla kutluyorum.

 

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015Orman Haftası ve Ağaç Bayramı 2015

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.