ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aşısı Uygulaması İçin Kozlu Ortaokulu´ ndaydık

Okul Aşısı Uygulaması İçin Kozlu Ortaokulu´ ndaydık

Okul çağındaki çocuklarımızı aşıyla korunabilen Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Difteri, Boğmaca, Tetanoz, ve Çocuk felci hastalıklarına karşı bağışık hale getirmek amacıyla ilçemizde ana sınıfı, 1. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinin, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı okul aşısı uygulamalarına Kaymakamımız Sayın Ahmet KARAKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mansur GÖK ‘ün katılımıyla, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Sevda KAYA başkanlığında, Toplum Sağlığı Merkezi personelince 08.12.2015 tarihinde Kozlu Ortaokulunda devam edilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Genişletilmiş Bağışıklama Programı (GBP) çerçevesinde; Aşı uygulamasında amacımız bağışıklanmayı sağlamak,dolasıyla toplumda, özellikle bebek ve çocuklarda aşı ile korunulabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek, dolayısıyla bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmektir. İyi bir korunmanın oluşabilmesi için, bebeklik dönemi aşılamaları yanında okul ve erişkin aşılarının da yapılması gerekmektedir.

Bu amaçla;2 Aralık -18 Aralık 2015 Tarihleri arasında ilçemiz merkez ve köylerinde Toplum Sağlığı Merkezi tarafından uygulanacak aşı programında toplam 1400 öğrencimizin aşılanması hedeflenmektedir.

Aşılar; sakatlık ve ölümle sonuçlanabilecek çoğu bulaşıcı hastalıklardan korunmada en etkili yöntemdir.Aşılar sadece çocukları değil,hastalığın kişilerarası yayılımını önleyerek tüm toplumu korumaktadır.Günümüzde tüm dünyada yürütülen aşılama programları sayesinde yaklaşık üç milyon çocuğun hayatı kurtulmakta ve binlerce çocuğun sakat kalması önlenmektedir.11-12-201511-12-201511-12-2015

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.