ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MASAL BAHÇESİ ETWİNNİNG PROJESİ

Kozlu Alparslan Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencilerininde katıldıkları "Masal Bahçesi Etwinning Projesi", kitapları engelliler haftasında yayınladı. Bu doğrultuda proje yürütücüsü Kozlu Alparslan Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Cansu CANVAZ, Prof. Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat  Merkezi öğretmeni Diler AYVAZ SİVRİ ve beraberinde Kozlu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ekrem Mert SİVRİ, Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur GÖK'ü makamında ziyaret ederek proje sonu ortaya çıkan kitabı kendilerine takdim ettiler.
MASAL BAHÇESİ ETWİNNİNG PROJESİ

Masal bahçesi kitabı, karekod uygulaması sayesinde sesli kitap özelliği taşıyor ve engelleri ortadan kaldırıyor. 6 ülke 56 okul işbirliğiyle ortaya çıkan masal bahçesi kitabı, eşleştirilen okulların tamamladıkları masallardan oluşuyor. Bir okulun başladığı masalı diğer okul bitiriyor. Her bir masal QR kod ile oluşturulan sesli dinleme özelliği sunuyor. QR kod; akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi araçlara ilgili programlar yüklenerek çalışmaktadır. Bu sayede görme engeli olan ya da okuma yazma bilmeyen insanlar da kitaptan faydalanabilecekler.

Bu anlamda Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projeye katkı sunan ve projede emeği geçen öğretmenlerimize ve okul idarelerine teşekkür ediyor başarılarının devamını dileriz.

28-05-2020

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.