ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mansur GÖK 2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı Yayınlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Mesajı

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü 2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatil Mesajı

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız öğretim yılımızın birinci dönemini huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız.  Hayatımızın her alanında olduğu gibi verdiğimiz emeklerin, yapılan fedakârlıkların sonucu olarak karnelerimizi alıyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki alınan karne; sadece çocuklarımızın değil eğitim süreci içerisinde bulunan hepimizin genel bir değerlendirmesidir. Okullarımızda sadece öğrencilere değil aynı zamanda öğrenciyi etkileyen ve katkı sağlayan aileye ve bizlere de not verilmiş olmaktadır. Anne ve babalar karne notlarını değerlendirirken bu hususları da göz önünde bulundurmalıdırlar.

 

İlçemiz genelinde 6186 öğrenci karne alarak 9 Şubat 2015 pazartesi gününe kadar tatile giriyor. Bu tatil öğrencilerimiz için dinlenme, biz eğitimciler için ise eksiklikleri gidermek için bir fırsattır. Tabiî ki öğrencilerimiz de eksiklik ve hatalarını görecek, 2. döneme daha hazırlıklı ve dinlenmenin verdiği keyifle istekli geleceklerdir.

 

Eğitim ortamında öğrencinin etkin rol aldığı yapılandırmacı öğrenmede, sadece okumak ve dinlemek yerine tartışma, fikirleri savunma, hipotez kurma, sorgulama ve fikirleri paylaşma gibi öğrenme sürecine etkin katılım yoluyla öğrenme gerçekleştirilir ve öğrenmeyi öğrenme esastır.

 

Öğrencilerimiz bir dönemin meyvesi olarak gördükleri karnelerini alacaklar. Karne alındığı gün bazı öğrenciler sevinecek, bazı öğrenciler ise üzülecektir. Karne notlarından dolayı üzülen bazı öğrenciler maalesef istenmeyen davranışlar (yalan söyleme, karne notlarını değiştirme, v.b.) içine girebilmektedirler. Bunun nedeni çoğu zaman ailelilerin olumsuz tutumlarından kaynaklanmaktadır.

 

Oysa çocuğun akademik başarısı kadar çalışma azmi ve gayreti ödüllendirilmedir.

 

Kıymetli Anne –Babalar;

Ders notları düşük olan bir öğrenci için karneyle verilen mesaj, ders çalışmasında eksiklikleri olduğu, bilgiye ulaşmada sıkıntıları olduğu veya etkili ders çalışmadığı, ikinci dönem için hangi derse nasıl ve ne kadar çalışması gerektiğidir. Elbette bu mesaj sadece öğrencilere değil, velilere de verilmektedir. Aileler bu tür problemlerin giderilmesi için okul rehber öğretmeninden/psikolojik danışmanından -okullarında rehber öğretmen yoksa- Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden yardım isteyebilirler.

 

Aileler, çocuklarının karne korkusunu yenmelerini sağlamak, istenmeyen bazı davranışların oluşmaması, akademik başarısızlığın devam etmemesi, hayatta ailesine ve vatanına faydalı, etkili ve kendine güvenen, çalışmanın en büyük erdem olduğunu bilen bireyler olmalıdır.

 

Birinci yarıyılın sona ermesi nedeniyle emeklerinden dolayı yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, iyi tatiller dilerim. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımı sunar, çocuklarımıza hesap sormak yerine hatırlarını sormamız dileğiyle saygılar sunarım.

 

                                                                                                          Mansur GÖK
                                                                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.