ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mansur GÖK'ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mansur GÖK'ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Bütün dünya gibi ülkemizde koronavirüs salgını yüzünden zorlu bir dönemden geçiyor. Bizler eşi benzeri görülmeyen bu duruma şahitlik ediyoruz. Bu alışılmadık duruma uyum sağlamaya sabretmeye çalışıyoruz.16 Mart 2020 tarihinde okullarda eğitim öğretime ara verilmesinin ardından başlayan uzaktan eğitim sürecinin ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Ülkemizde salgın sürecinin sağlık alanında olduğu gibi eğitimde de tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde başarılı, etkin ve verimli bir şekilde tamamladık. Bakanlığımızın ve  Müdürlüğümüzün özverili çalışmalarıyla yüz yüze eğitimi aratmayacak şekilde verimli geçmesini sağlayan tüm öğretmenlerimize, yöneticilerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. 

Sevgili Öğrencilerim,

         Küresel salgınla beraber her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Covid-19 ile mücadelemizin en büyük destekçileri her daim sizler olacaksınız. Hem maske kullanımı ve sosyal mesafeye uymada göstereceğiniz dikkatli tedbirlerle hem de ailenizi yönlendirmenizle bu salgını beraber aşacağız. Sizler, mazinin mirasçıları, geleceğin liderleri, bilgiyi üreten, yarına şekil veren,  köklü kültürümüzü geleceğe taşıyacaksınız. Tatil sürecini verimli olarak değerlendirmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Sosyal ve kültürel etkinlikler yanı sıra özellikle kitap okuyarak değerlendireceğiniz bu zaman diliminin ardından yeni eğitim öğretim yılına hazır olacaksınız. Hepinize iyi tatiller diliyorum.  

        Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

        Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Bu bereketli topraklarda, gençlerimiz, geçmişte olduğu gibi daima medeniyetimizin inşasına katkıda bulunacaklardır. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz. Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan,  gece gündüz demeden özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Hepinizin bu konuda göstermiş olduğu çabayı takdir ediyor sizinle aynı yolda, yan yana yürümenin gururunu yaşıyorum.

        Değerli Velilerimiz,   

        Her evin okula dönüştüğü bu süreçte çocuklarımızın Eba TV'den derslerini takip etmesinde Eba üzerinden verilen ödevlerini yapmasında ve öğretmenleri ile iletişimde kalmasında en büyük yardımcımız sizler oldunuz.  Bu konuda verdiğiniz destekler için hepinize teşekkür ederim. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsurda aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir. Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye'nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği, işbirliği ve gönül birliğiyle yetiştireceğiz.

        Bu duygu ve düşüncelerle LGS ve YKS ye girecek tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını, her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyorum.  Daha sağlıklı, daha dinamik ve daha motive olmuş şekilde yeni eğitim öğretim yılına başlamayı ümit ediyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

Mansur GÖK    

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.