ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 101. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mansur GÖK´ ün Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü Mesajı
Çanakkale Zaferinin 101. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Deniz Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde de ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Her yıl 18 Mart’ta çeşitli etkinliklerle anılan Çanakkale Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Bu zafer, kahraman askerlerimizin, dünya tarihine geçen bir kahramanlık mücadelesidir.

 Türk Milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir. Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

 

Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle de vatanın bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, şehit yakınlarına ve gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.