ZONGULDAK KOZLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Müdürlüğümüz arasında Ağız ve Diş Sağlığı Taraması İşbirliği Protokolü imzalandı
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Dünya çapında önemli bir sağlık sorunu olan diş sağlığı ve diş çürükleri daha çok çocukluk çağında görülmektedir. Çocukluk çağında düzenli diş hekimi kontrolünün yapılması gelecek nesillerin diş sağlığı açısından önemlidir. Ülkemizde çocuklar ve erişkinler ancak şikâyetleri olduğu durumlarda diş hekimine başvurmakta olup, çoğu zaman bu durum dişin kurtarılmasını veya oluşan hastalığın tedavisini zorlaştırmaktadır. Ayrıca küçük çocuklarda, diş temizliği ve bakımının yeterli olmaması önemli sağlık problemlerine neden olabilmekte, oluşan diş eti iltihapları ve diş çürükleri nedeniyle vücudun direnci düşmekte, çocukların büyüme ve gelişimlerini olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla ilçemizde bulunan Diş Hekimliği Fakültemizle, erken önlemler almak ve öğrencilerimize diş sağlığı, diş temizliği ve diş bakımı hakkında bilgi vermek amacıyla iş birliği yapılmıştır.

 

Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi arasındaki bu işbirliği gereği Gücek, Kızılcakese, Örencik, Seyfetler, Sivriler ve Uzungüney köylerindeki 6 köy ilkokulumuzda eğitim öğretim gören 247 ilkokul öğrencimizin ağız ve diş sağlığı açısından taramalarını yapıp, öğrencilere ağız ve diş temizliği hakkında bilgi vermek, varsa tedavi edilecek rahatsızlıklar ile ilgili tedavi sürecini başlatmak için gerekli yönlendirme çalışmalarını yapmak amacıyla 07.02.2017 tarihinde Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Ahmet KARAKAYA, B.E.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Dekan V. Prof.Dr. Emre BODRUMLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur GÖK, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkan V. Dr. Esra BAĞCIOĞLU ve Kozlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yakup KELEŞ ’in katılımıyla “Ağız ve Diş Sağlığı Taraması İşbirliği Protokolü” imzalanmıştır.

 

07-02-201707-02-201707-02-201707-02-201707-02-2017 

Kozlu Hükümet Konağı Kat3 Kozlu / ZONGULDAK - 0 372 210 05 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.